დამტკიცების თარიღი 24.07.2024
სახელმძღვანელოში ლოგიკური თანამიმდევრობით განხილულია თემები: ეროვნული და ეკონომიკური უსაფრთხოება, როგორც ბიზნესის მდგრადი განვითარების საფუძველი, კონკურენცია ბიზნესის უსაფრთხოებაში, ინფორმაციისა და შესაბამისი ანალიზის როლი მეწარმეობის მდგრად განვითარებაში, პერსონალის უსაფრთხოება, ბიზნესის დაზვერვა და საერთაშორისო ბიზნესის უსაფრთხოება, თანამედროვე გამოწვევები და ინოვაციური ტექნოლოგიები კომპანიის მენეჯმენტის სისტემის კონტექსტში, ბიზნესის მდგრადი განვითარების სახელმწიფო პოლიტიკის ძირითადი ასპექტები.
ნაშრომი ბიზნესის უსაფრთხო განვითარებაზე შეიქმნა მოწინავე საზღვარგარეთული და ადგილობრივი ლიტერატურის საფუძვლიანი შესწავლისა და გააზრების შედეგად. თეორიულ-მეთოდურ მასალასთან ერთად განხილულია ბიზნესის მდგრადი მართვის სფეროში წარმატებული ქვეყნებისა და კომპანიების გამოცდილება.
სასწავლო კურსი პირველი ცდაა იმ ყამირის ათვისებისა, რომელიც ბიზნესის მართვის ამ სფეროში არსებობს. მისი მიზანია სტუდენტებს მისცეს სათანადო ცოდნა და ჩვევები, რათა უკეთ გაერკვნენ გამოწვევებით სავსე ბიზნესგარემოს ტენდენციებში. აღნიშნული დაეხმარება მეწარმეობრივი ხედვის განვითარებაში, მისცემს მოტივაციას, თავად წამოიწყონ და უსაფრთხოდ მართონ საკუთარი ბიზნესი.
განკუთვნილია შესაბამისი სფეროს მაგისტრატურისა და დოქტორატურის საფეხურის სტუდენტებისათვის, ასევე იმ პრაქტიკოსი მეწარმეებისათვის, რომლებსაც სურთ უსაფრთხოდ მართონ ბიზნესი.